• Napsal(a)  PetrSasi
  • Zveřejněno v Auto
  • Číst 13 krát

Představuje se Vision E, v roce 2020 z něj bude první škodovka na baterky

Znečištění - ne jen ovzduší - je největším problémem dnešní Číny. Koupit tu auto je jednoduché, ale jezdit s ním není jen tak. Musíte se dostat k registračním značkám (jsou na jméno), a ty se třeba v Pekingu losují a v Šanghaji draží. K částce za auto je tak třeba připočítat dalších skoro tři sta tisíc korun. Podobné je to i s oblíbenými motorkami. Únikem je tu koupit skútr na baterky.

Takových elektrických skútrů je Šanghaj plná, s tichým bzučením jich tu hejna sviští ulicemi. A podle všeho ztichnou ulice za pár let úplně, auta nahradí elektromobily. Právě Čína je podle šéfa značky Škoda Bernharda Maiera trh, který elektromobily přijme rychle.

Fotogalerie

Je to boj s lokálními emisemi, ty které auta vypouští přímo v ulicích. Evropan dýchající relativně čistý vzduch to pochopí až na vlastní plíce v šanghajských ulicích. A už se nediví, když potká někoho s rouškou přes ústa.

Do Pekingu je to 1500 kilometrů, rychlovlakem tam jste za pět hodin. Autem to je odyssea, na kterou se nikdo nevydá. I podle analýz toho Číňané najezdí většinu hlavně ve městech. Vystačí tedy s omezeným dojezdem, který elektromobil nabízí. Čínská vláda navíc nabízí na jejich nákup velký příspěvek

Podle Škody je tedy ta správná chvíle se do elektromobility pustit se vší vervou a vážností. Česká značka se nikdy nestavěla do pozice určovače trendů, i kvůli tomu, že nechtěla být průkopníkem a sázela na jistotu, se jí daří. „Proč jsme tak úspěšní? Také proto, že Škoda udělala méně chyb než ostatní,“ řekl pro iDNES.cz před nedávnem šéf automobilky Berhnard Maier. Tentokrát se ovšem Škoda staví do první řady. Kvůli vývoji emisní legislativy a prognózám předpovídajícím změny chování a preferencí zákazníků jí nic jiného nezbývá.

Na autosalonu v Šanghaji tak představí studii na elektrický pohon. Sériové auto z ní bude v roce 2020. Bude to auto, které se představí a bude prodávat v Evropě a určitě brzy na to i v Číně. „Prozatím se rozhodujeme, zda elektrický vůz budeme vyrábět v České republice,“ uvedl pro iDNES.cz Bernhard Maier. České kapacity Škody jsou totiž aktuálně vyčerpané a výroba elektromobilů je významně odlišná od produkce klasických aut. Škoda bude mít při stavbě elektrických modelů velké zázemí v koncernu VW, který chystá celou plejádu takových modelů. „Technický základ je koncernový, jak s ním naložíme je na nás,“ prohlásil Maier.

„V roce 2019 představíme Škodu Superb se systémem plug-in hybrid,“ zopakoval Maier, po klasickém modelu poháněném benzinovým motorem a elektromotorem s možností dobíjení akumulátorů ze zásuvky tedy dorazí brzy elektromobil. Bude to úplně nový velký model s karoserií crossoveru.

A do roku 2025 bude mít Škoda v nabídce pět automobilů s čistě elektrickým nebo hybridním pohonem. „Prozatím se rozhodujeme, zda z toho budou tři hybridy nebo tři elektromobily,“ upřesnil Maier. „Za osm let bude každý čtvrtý na světě prodaný vůz značky Škoda buď plug-in hybrid nebo čistý elektromobil.“

Auto s délkou 4 688 mm, šířkou 1 924 mm, výškou 1 591 mm a rozvorem 2 851 mm představuje v podání konceptu Vision E také modulární stavebnici - platformu pro elektromobily MEB (z německého Modularer Elektrifizierungsbaukasten). Vision E má pohon všech kol, na každé nápravě má tedy elektromotor. Dohromady mají výkon 225 kW (306 koní). Kapalinou chlazené li-ion akumulátory jsou uložené v podlaze, aby se maximálně snížilo těžiště vozu. Baterky mají vystačit na dojezd až 500 km; maximální rychlost vypočítali na 180 km/h, jako každý elektromobil má i ten od Škody nabídnout raketové zrychlení, což je dáno vysokým točivým momentem, který dokáže elektromotor nabídnout od nejnižších otáček.

„Studie Škoda Vision E je první čistě elektricky poháněnou studií naší značky, která současně umožňuje autonomní řízení,“ upřesňuje Maier.

„Vision E se může samočinně pohybovat v kolonách, pomocí autopilota projíždět úseky dálnic, držet se v jízdním pruhu nebo předjíždět, samostatně vyhledávat volná parkovací místa a automaticky do nich zajíždět a vyjíždět,“ vysvětluje Christian Strube, člen představenstva Škoda zodpovědný za technický vývoj. Autonomní řízení je ovšem díky legislativním omezením oproti elektrifikaci aut ještě mnohem vzdálenější.

Číst více http://auto.idnes.cz/skoda-vision-e-elektromobil-koncept-studie-fka-/automoto.aspx?c=A170418_095325_automoto_fdv#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=autokat&utm_content=main