Vraždy pražských taxikářů v centru pozornosti policie i veřejnosti

Páteční nález dvou mrtvých mužů v Uhříněvsi zaměstnává pražskou kriminálku. V podstatě od samého počátku se policie snaží případ co nejrychleji a zároveň varuje pražské taxikáře před nebezpečím, které jim hrozí. Ještě v den nálezu se uskutečnila pitva obou mrtvých mužů, která definitivně určila, že oba byli zastřeleni.

 

Vzhledem k závažnosti celé situace policie vydala varování pražským taxikářům, i když si byla vědoma, že to může zkomplikovat vyšetřování případu. „Byli zavražděni v souvislosti s výkonem tohoto povolání v nočních hodinách ze čtvrtka na pátek," uvedla policie na svých webových stránkách v tiskové zprávě.

 

Jednomu ze zavražděných mužů bylo 60 let, druhému 26. Jejich těla byla nalezena ve vzdálenosti cca 90 m od sebe.

 

Kriminalistům se již v rámci vyšetřování podařilo zjistit, že pachatel či pachatelé si v centru Prahy zastavili vůz taxi s mladším řidičem, nechali se odvézt do Uhříněvsi a tam taxikáře zastřelili. Poté se jeho autem vrátili do Prahy a totéž zopakovali ještě jednou. Napodruhé byl obětí starší ze zavražděných mužů. Oba taxikáři byli okradeni. Policie již našla oba vozy. Z hlediska vyšetřování je zajímavé, že jeden z vozů taxi byl nalezen v ulici Lužická. Právě tam byl v únoru nalezen jiný mrtvý taxikář, na objasnění jehož smrti policie také pracuje.

 

Policejní mluvčí k tomuto případu řekla, že: „Kriminalisté porovnávají obdobné případy z minulosti, avšak v současné chvíli je ještě velmi brzy na potvrzení, či vyvrácení jakékoli případné souvislosti mezi jednotlivými případy.“

 

Zdroj: ČTK, web PČR