Policisté odhalili v Karlovarském kraji obrovskou výrobnu drog

Největší varnu pervitinu v historii Karlovarského kraje odhalili Policisté z 1. Oddělení obecné kriminality. Na případu pracovali dlouhodobě. Na místě během zásahu zadrželi 3 cizince vietnamské národnosti. Policie o případu informovala prostřednictvím tiskové zprávy na svých webových stránkách.

 

Varna se nacházela v bývalém objektu technických služeb v Sadově. Na místě byli zadrženi 3 muži ve věku od 28 do 30 let, všichni Vietnamci. Jejich podíl na páchání trestné činnosti je nezpochybnitelný.

 

Policie našla během zásahu v budově velké množství produktů a komponentů, které sloužily k výrobě drog, především Pervitinu. Podle kvalifikovaného odhadu bylo z tohoto množství možné vyrobit cca 50 kg drogy, což by mohlo pro Vietnamce znamenat čistý zisk v řádu několika desítek milionů korun.

 

Dosavadní vyšetřování prokázalo, že drogy vyrobené v této konkrétní varně mohly být určeny na český a německý trh. Všichni zadržení cizinci jsou vyšetřováni vazebně. Jsou obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

 

Zdroj: web PČR