Petr Kramný obviněn z vraždy ženy a dcery

Včera zadrželi moravskoslezští kriminalisté Petra Kramného a obvinili jej z vraždy Moniky a Kláry Kramných na dovolené v Egyptě. Tuto informaci potvrdil ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

 

O průběhu vyšetřování smrti českých turistek v letovisku Hurgada v Egyptě jsme psali již několikrát, například tady nebo tady. Monika Kramná (36 let) a Klárka Kramná (8 let) zemřely v Egyptě na otravu loni v hotelu v Hurghadě. Egyptská policie podezřívala kvůli jejich smrti právě otce rodiny. Petr Kramný tak musel do 31. října zůstat v Egyptě. Manžel a otec rodiny ale od samého počátku svou vinu na jejich smrti popírá.

 

Ostravští policisté se zatím nevyjádřili k tomu, co jim pomohlo Petra Kramného z vraždy usvědčit. Zatím tedy nezveřejnili, jaký měl motiv, jak vraždu provedl a jaké mají důkazy proti němu. Ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel jen potvrdil, že policie s Petrem Kramným pracovala. „Chtěli jsme objasnit některé věci. Od pondělního večera jsme s ním pracovali. V úterý byl obviněn z vraždy,“ sdělil Kužel.

 

Okolnosti smrti obou českých turistek v Egyptě plnily stránky našich médií prakticky celé léto. Nejprve se spekulovalo o otravě z jídla. Té nasvědčovala i informace od Petra Kramného, že celá rodina trpěla střevními problémy. Ředitel nemocnice v Hurghadě ale tuto verzi výrazně zpochybnil, když informoval média, že obě mrtvé měly žaludek rozleptaný silným jedem.

 

Zdroj: aktualne.centrum.cz