Celní správa zadržela 182 kg heroinu, který byl určen pro český trh

Celní správa České republiky dnes zveřejnila prostřednictvím tiskové zprávy podrobnosti o zadržené zásilce heroinu. Jednalo se o celkem 182 kg heroinu, který měl skončit na českém trhu. Pracovníci Celního úřadu pro Hlavní město Prahu jej zadrželi v noci z pátku 28. února na sobotu 1. března při kontrole kamionu, který přepravoval kuchyňské potřeby.

 

Zadržené drogy, web celní správy

 

Heroin byl přepravován ve speciálně upravených dřevěných paletách, na kterých byly naskladněny legálně dopravované kuchyňské potřeby. Droga byla rozdělena do 477 balíčků. Zásilku pomohl celníkům odhalit speciálně vycvičený služební pes.

 

Hodnota nalezeného množství drog je tři čtvrtě miliardy korun. Je to vůbec největší zásilka této drogy, jakou kdy celníci v České republice objevili. Náklad byl odhalen v celním skladu v pražských Štěrboholích.

 

Podle předběžného šetření obsahuje nalezený heroin 60 % účinné látky. Pro distribuci „na ulici“ se používá heroin naředěný na cca 15 % účinné látky. Takto naředěná droga se prodává za částku cca 1 000,- Kč za 1 gram.

 

Zadržené drogy, web celní správy

 

Řidič kamionu, v němž se palety s heroinem našly, tvrdí, že o tom, že přepravuje drogy, neměl ani tušení. Zásilka drogy pochází z Turecka. Adresátem byla obchodní společnost se sídlem v Praze. Kamion s nákladem jel po tzv. Balkánské trase.

 

Tak velkou zásilku drogy se našim celníkům doposud nikdy nepodařil odhalit. Poslední podobný nález je z roku 1990, kdy 1990 na hraničním přechodu Náchod bylo zadrženo 100 kg kokainu vypravených z Kolumbie.

 

Zdroj: celnisprava.cz