• Napsal(a) 
  • Zveřejněno v Domácí
  • Číst 677 krát

Propagační kampaň za 42 milionů korun

V loňském roce navštívilo naši republiku nejvíc turistů v celé historii. A zdá se, že Česká republika se stala oblíbenou natolik, že letos by počet turistů mohl být ještě vyšší. Organizace CzechTourism zahajuje rozsáhlou informačně-propagační kampaň, jejímž cílem je zatraktivnit naši zemi pro turisty v mnoha zemích. Aktuálně jsou připraveny videoklipy orientované na turisty z Ruska a Číny, připravují se klipy pro turisty z USA a Německa.

 

Zvýšený počet turistů se v loňském roce týkal nejen Prahy a jejího nejbližšího okolí, ale také dalších míst a měst v ČR. Celkem ČR navštívilo v roce 2013 7,3 miliónu zahraničních turistů. Rostislav Vondruška, ředitel agentury CzechTourism, která má novou propagační kampaň na starosti k tomu řekl: „Připravovaná televizní kampaň, která je součástí projektu Rebranding a marketingová podpora příjezdového cestovního ruchu, bude emotivní a moderní formou vyprávět příběhy zahraničních turistů v České republice. Jednotlivé spoty na podporu příjezdového cestovního ruchu jsme diverzifikovali na základě specifických očekávání, která turisté z jednotlivých zemí od pobytu v České republice mají.“

 

Převedeno do jazyka srozumitelného běžnému občanovi to znamená, že např. pro Rusko spot prezentuje naši zemi jako místo pro nadstandardní nákupy i pro odpočinek v některém z našich světoznámých lázeňských měst. Zdůrazněny jsou především aktivity, které souhrnně řadíme pod slovo wellness. Spot, který míří do Číny, zdůrazňuje ČR jako zemi s velmi bohatou a zajímavou historií. Cíleným zdůrazněním oblíbených aktivit chtějí tvůrci kampaně podpořit chuť zahraničních turistů, aby si naši zemi zvolili jako cíl svých cest.

 

 „Do České republiky přijelo vloni 7,3 miliónu zahraničních turistů, což je zatím historický rekord v návštěvnosti. Příjmy z příjezdového cestovního ruchu dosáhly 137,9 miliardy korun, což bylo o sto miliónů více než vloni. Máme radost, že se potvrzuje trend, že nejen Praha, ale i další místa České republiky se začínají těšit většímu zájmu turistů. V letošním roce bychom byli rádi, kdyby se podařilo počet turistů ještě navýšit,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO).

 

Hodnota kampaně je podle 42 miliónů korun, 36 miliónů z této sumy přitom pokryjí fondy EU.

 

Zdroj: ČTK