• Napsal(a) 
  • Zveřejněno v Domácí
  • Číst 712 krát

Ministerstvo práce a sociálních věcí uvažuje o prodloužení smlouvy s firmou OKsystém

Na konci prosince 2014 vyprší nynější smlouva s firmou OKsystém, která zajišťuje provoz systému na výplatu sociálních dávek. Podle ministryně práce Michaely Marksové Tominové je velmi pravděpodobné, že stávající smlouva bude o rok prodloužena. Důvodem je především to, že do vypršení smlouvy se nestihne vybrat nový dodavatel systému.

Markosová Tominová předpokládá, že do léta potrvá příprava nového výběrového řízení. „Když máte připravit zadávací dokumentaci pro takovou zakázku, tak to je skutečně obrovská záležitost,“ vysvětlila ministryně. A pokud se výběrové řízení vyhlásí v létě, je nereálné, aby bylo ukončeno do konce roku. Není tedy jiného řešení, než o rok prodloužit stávající smlouvu.

Problém s výplatou dávek nastal v lednu 2014. ÚP tehdy přešly zpět k staršímu systému firmy OKsystém, který používaly do konce roku 2011. K aplikacím OKsystému se musely ÚP vrátit proto, že antimonopolní úřad zakázal používat dva roky staré produkty od firmy Fujitsu. Důvodem zákazu bylo porušení zákona o veřejných zakázkách. Sporný a zpočátku velmi poruchový systém od firmy Fujitsu Technology Solutions pořídil někdejší ministr Jaromír Drábek bez vypsání tendru.

Zdroj: ČTK