• Napsal(a) 
  • Zveřejněno v Domácí
  • Číst 824 krát

Matějská pouť uzavřela své brány

Od 1. do 22. března se mohli letos bavit návštěvníci Matějské pouti v Praze. Přišlo jich celkem 161 856. Jenom během pondělního odpoledne, kdy pouť pomalu končila, dorazilo kolem 4 000 lidí. Sdělila to Markéta Holatová, mluvčí společnosti Incheba Praha, která má areál v pronájmu.

Letošní teplé jaro pouti a zábavě opravdu přálo. Z hlediska návštěvnosti tak patří k nejvydařenějším. Optimisticky ji hodnotí i mluvčí Holatová: „Letošní návštěvnost překonala předchozí dva roky i zájem návštěvníků v letech 2009 a 2010.“

Matějská pouť letos nabídla více jak 120 atrakcí z několika zemí Evropy – z ČR, Německa, Holandska…Návštěvníky lákaly kolotoče, vláčky, centrifugy. I milovníci adrenalinu si přišli na své. Za nejznámější atrakci Matějské pouti je označována horská dráha Cyklon. Její vozíček překoná během 2 minut skoro půl kilometru. Je zajímavé, že tato atrakce pochází ze 70. let a je dodnes stále jednou z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších. Dříve byla nejadrenalinovější atrakcí celé pouti, ale dnes ji mnohé další atrakce předčí.

Jednou z vyhledávaných adrenalinových atrakcí je centrifuga Booster, která je svými 60 metry nejvyšší v Evropě. Na Matějské pouti ale nechybí ani strašidelné zámky, vodní atrakce či střelnice a domy smíchu. Každý návštěvník si jistě tu svou oblíbenou zábavu letos našel!

Matějská pouť se již od 60. let koná na pražském Výstavišti. V té době totiž nabyla masových rozměrů a bylo potřeba pro její konání najít vhodné místo. K její oblíbenosti přispívá i to, že je to vlastně první jarní pouť v Praze. A po dlouhé zimě se lidé zkrátka chtějí bavit a smát.

Rekordy v návštěvnosti zaznamenala Matějská pouť v 90. letech minulého století. Tehdy se počet jejích návštěvníků šplhal každoročně k milionu. Atrakcí byla k dispozici asi polovina ve srovnání s dnešním stavem.