• Napsal(a)  news4u
  • Zveřejněno v Design
  • Číst 10 krát

Jeff Koons navrhl pro Louis Vuitton kolekci Masters

Jeff Koons navrhl pro Louis Vuitton kolekci Masters

Slavný americký umělec Jeff Koons se spojil s věhlasnou francouzskou módní značkou Louis Vuitton. Výsledkem jejich spolupráce je nová kolekce nazvaná Masters. Na taškách a kabelkách mixuje Koons ikonická umělecká díla starých mistrů s výraznými barvami a jemu blízkými motivy květin a zajíců. Pro jedny kýč, pro druhé umělecké dílo.

Jeff Koons si pro novou kolekci tašek a kabelek Louis Vuitton vybral několik děl od starých mistrů a mířil nejvýše co mohl. Do oka mu padla Mona Lisa od Da Vinciho, plátno Mars, Venuše a Amor od Tiziana, dílo Tygr a leopard na lovu od Rubense, malba Pšeničné pole s cypřiší od Van Gogha a méně známé plátno Dívka se psem od Fragonarda.

Jeff Koons navrhl pro Louis Vuitton kolekci MastersJeff Koons navrhl pro Louis Vuitton kolekci Masterslouis-vuitton-masters-jeff-koons-3.jpgJeff Koons navrhl pro Louis Vuitton kolekci Masters

Všechna tato plátna posloužila jako reprodukce a objevují se jako hlavní motiv potisků tašek, kabelek či batohů. Zdobeny jsou dále výrazným jménem autora díla, ornamenty typické pro Louis Vuitton a barevnými bočními stranami s popruhy, které mají celý produkt rozzářit. Dalším doplňkem je typický králík z kůže. Každá série navíc obsahuje i menší doplňky jako peněženky či šátky.

Čtěte další články na téma Louis Vuitton a Jeff Koons

Foto a zdroj:Louis Vuitton

Jeff Koons navrhl pro Louis Vuitton kolekci Masters

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek|Kontakt na redakci

Read more http://www.designmagazin.cz/moda/67420-jeff-koons-navrhl-pro-louis-vuitton-kolekci-masters.html