• Napsal(a)  news4u
  • Zveřejněno v Design
  • Číst 11 krát

Praha začala stavět rozhlednu Doubravka od Rajniše

Praha začala stavět rozhlednu Doubravka od Rajniše

Pražská rozhledna Doubravka dostala stavební povolení a v těchto dnech začíná její výstavba na Čihadlech na Černém mostě. Po plánovaném dokončení na konci září bude první rozhlednou v hlavním městě od roku 1992, kdy byl dokončen Žižkovský vysílač. Doubravka vysoká 24 metrů bude postavena ze dřeva.

“Stavební povolení na Doubravku je vydané. Na konci května začínáme stavět. Nakupujeme materiál, domlouváme subdodávky, ladíme postup montáže. Na Praze 14, nad Rokytkou vyroste čtyřiadvacet metrů vysoká rozhledna z akátové kulatiny. Hotová by měla být někdy na konci září,” uvádí ateliér Huť architektury Martina Rajniše, který návrh oproti původnímu plánu poupravil.

Praha začala stavět rozhlednu Doubravka od RajnišePraha začala stavět rozhlednu Doubravka od RajnišePraha začala stavět rozhlednu Doubravka od RajnišePraha začala stavět rozhlednu Doubravka od Rajniše

“Rukopis Huti architektury se promítnul do podoby trojbokého jehlanu i do zvoleného materiálu. Převládá snadno obnovitelné, ale trvanlivé akátové dřevo (přes 5,5 kilometru kmínků), doplněných o dubové, modřínové a ocelové prvky. Hlavní věž  se bude  díky korouhvi  tyčit do výše 23,5 metru, stavební náklady dosáhnout ke 3 milionům korun. Rozhledna bude otevřena celoročně, a to zdarma,” uvádí zástupce Městské části Praha 14.

Čtěte další články na téma rozhledna

Foto a zdroj:Huť architektury

Praha začala stavět rozhlednu Doubravka od Rajniše

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek|Kontakt na redakci

Read more http://www.designmagazin.cz/architektura/67845-praha-zacala-stavet-rozhlednu-doubravka-od-rajnise.html