• Napsal(a)  news4u
  • Zveřejněno v Design
  • Číst 8 krát

Klára Horáčková vystavuje v Praze skleněnou Evoluci

Klára Horáčková vystavuje v Praze skleněnou Evoluci

V pražské Galerii Kuzebauch zahájila Klára Horáčková svou samostatnou výstavu s názvem Evoluce. Až do 7. července zde budete moci zhlédnout její umělecké objekty, které jsou důmyslně sestavené z čirých nebo černých skleněných tyčinek. Její výtvory nezřídka připomínají přírodní útvary.

“Evoluce Kláry Horáčkové, důmyslně stvořená ze stavovaných a někdy ještě nad kahanem tvarovaných skleněných tyčinek, evokuje zvrásněný povrch čedičových útvarů vyvřelých z nitra země. A protože je autorka absolventkou střední sklářské školy v Kamenickém Šenově, nabízí se slovní spojení návrat ke kořenům. Kdo ví, zda otisk majestátní Panské skály nad městem, brány do pekla, ráje či jiných světů, není symbolicky přítomen v každém z jejích děl. Takové intuitivní vzpomínky na budoucnost, protože příroda je v intencích jednoho lidského života věčná,” uvádí kurátor výstavy Petr Nový.

Klára Horáčková vystavuje v Praze skleněnou EvoluciKlára Horáčková vystavuje v Praze skleněnou EvoluciKlára Horáčková vystavuje v Praze skleněnou EvoluciKlára Horáčková vystavuje v Praze skleněnou Evoluci

“Sklo je materiálem, s nímž si není radno zahrávat. Je nevyzpytatelné jak střelka kompasu na magnetickém pólu. Ukazuje do všech stran a nikam. Kláře Horáčkové se daří držet si vlastní směr bez ohledu na to, zdá-li se cesta schůdná či nikoliv. Protože dobře ví, že se při svém uměleckém potýkání se sklem může spolehnout jen na vlastní instinkty. Podstata evoluce totiž netkví v okolním dění, ale přímo v nás samých,” dodává.

Čtěte další články na téma sklo a výstava

Foto a zdroj:Galerie Kuzebauch

Klára Horáčková vystavuje v Praze skleněnou Evoluci

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek|Kontakt na redakci

Read more http://www.designmagazin.cz/umeni/67865-klara-horackova-vystavuje-v-praze-sklenenou-evoluci.html