Nakladatelství Karolinum spolupracuje jako první s ebrary

Jako první české nakladatelství navázalo Karolinum spolupráci s celosvětovým distributorem odborných elektronických monografií. Od dubna 2014 jsou tak čtenářům univerzitních knihoven k dispozici e-knihy. Aktuálně nabízí ebrary 67 elektronických knih vydaných v Nakladatelství Karolinum. Dostupných je 57 titulů v češtině, 9 v angličtině a jeden v němčině. Mezi elektronickými knihami nechybí bestsellery Františka Koukolíka, nejnovější monografieHudební psychologie pro učitele nebo titul Bezdomovectví jako alternativní existence mladých lidí, který reaguje na aktuální společenskou otázku.

Jak se půjčují a čtou e-knihy v univerzitní knihovně? Existuje samozřejmě podrobný a přesný návod. Jen stručně: Knihy lze po částech stáhnout ve formátu PDF. Výpůjční doba titulů je až 14 dní. Na konci výpůjční doby není třeba e-knihu vracet. „Vrátí se sama“. K dispozici je více „exemplářů“ k vypůjčení. Staženou knihu je možné zkopírovat až do dalších pěti mobilních zařízení.

Ebrary patří mezi přední světové distributory elektronických knih. V současnosti nabízí víc jak 500 000 odborných elektronických knih především v angličtině. Jedná se o tituly renomovaných vydavatelství, jako jsou Cambridge University Press, Elsevier, Wiley, Oxford University Press, Sage, Springer nebo Taylor and Francis.

Zdroj: www.cuni.cz, cupress.cuni.cz