• Napsal(a)  news4u
  • Zveřejněno v Technika
  • Číst 15 krát

Windows 10 jako reklamní platforma? Uživatelé si stěžují

Windows 10 přináší jedno překvapení za druhým. Jedno z nich je však poměrně nemilé. Stále častěji se objevuje reklama v Souborovém manažeru (File Explorer) a nejen tam. To samozřejmě rozčílilo řadu lidí, takže se nyní sociální sítě hemží informacemi o této „novince“.

Reklamy podle dostupných informací zatím zobrazují jen nabídky od Microsoftu, což se ale může změnit. Nám se však zatím reklama nezobrazuje, takže je možné, že je omezena i regionálně.

Nabídka na předplatné cloudové služby One Drive se v Souborovém manažeru podle některých serverů zobrazovala již dříve, ale nyní prý firma přidala na intenzitě.

Také to není poprvé, co se podobné marjetingové sdělení ve Windows objevilo. Patrně i vy si vzpomenete na obtěžující nabídky na přechod na Windows 10 v systémech Windows 7 a 8/8.1.

Můžete si vybrat mezi reklamou a reklamou

Windows 10 jako reklamní platforma? Uživatelé si stěžují

I když je možné nově se zobrazující reklamy vypnout, může to být jen ukázka toho, co nás může v budoucnu s Windows 10 čekat. Napovídá tomu i jedna položka, která se zobrazí při instalaci Windows.

Tato nabídka totiž informuje o tom, že je zapnutý reklamní identifikátor. Nelze vypnout, jen si můžete vybrat, zda uvidíte sdělení personifikovaná či nikoliv.

Windows 10 jako reklamní platforma? Uživatelé si stěžují

Ve Windows 10 nelze vypnout reklamní sdělení. Můžete jen omezit sledování vašeho počínání (poslední nabídka na obrázku), a tím omezit relevantnost reklam, které vám systém zobrazí.

Windows 10 jako reklamní platforma? Uživatelé si stěžují

Informace o zřízení speciálního reklamního identifikátoru najdou uživatelé v rozšířených informacích například při instalaci.

Číst více http://technet.idnes.cz/windows-reklama-0j4-/software.aspx?c=A170313_092935_tec-kratke-zpravy_vse#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=technet&utm_content=main