Přemýšlíte, kam vyrazíte na výlet o Velikonocích? Motýli v pražské Botanické zahradě se na vás už těší!

Výstava tropických motýlů v Botanické zahradě v Praze je každoročně velkou událostí, na kterou se těší malí i velcí návštěvníci. Letos se můžete těšit už na 12. ročník výstavy tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana. A rozhodně se bude na co dívat!

 

Motýli byli přivezeni z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou v Anglii. Letos budou ve Fata Morganě k vidění i motýli, kteří ještě pražské Botanické zahradě nikdy k vidění nebyli. Výstava je přístupná od 8. dubna do 11. května 2014. Určitě se vyplatí navštívit ji i vícekrát. Některé druhy motýlů žijí jen 4 – 5 dní a během jedné návštěvy tedy nemáte zaručeno, že uvidíte všechny druhy.

 

Velkou atrakcí pro návštěvníky budou zcela určitě ptakokřídelníci. Jsou to největší motýli světa a jsou dost vzácní. K vidění bude také mnoho druhů martináčů. Jsou to noční motýli, kteří žijí krátce, jen několik hodin, a proto se vyplatí jít na výstavu několikrát. Jen tak vám žádný z nich neunikne! Každoročně se návštěvníci těší na pozorování motýlů klubajících se z kukel. Je to nezapomenutelná podívaná. Letos bude ve Fata Morganě víc než 4 000 kukel.A taková podívaná už opravdu stojí za to!

 

Až se pokocháte motýlí krásou a budete unavení, můžete oddychnout v Čajovně

U Cesty.  Skleník Fata Morgana je otevřen i na Velikonoční pondělí, takže pokud hledáte vhodný tip na vycházku, můžete jej zahrnout do svých úvah.

 

Zdroj: web Botanické zahrady Praha