Kam na výlet? Nové adrenalinové trasy ve znojemském podzemí čekají na vás!

 

Jste rádi mezi prvními, kdo něco zažije či prozkoumá? Užíváte si, když můžete ve společnosti vyprávět o něčem novém, zajímavém, co jste nedávno zažili? Nebo rádi něco zkoumáte a v klidu pohodlného křesla si pak doma hledáte další informace?

 

Ať už vám vyhovuje jedno nebo druhé, nyní máte jedinečnou příležitost! 1. října se ve Znojmě otevřou pro veřejnost 3 nové adrenalinové trasy znojemským podzemím. Takže neváhejte a vydejte se na jedinečnou cestu do tajemného labyrintu spletitých chodeb pod městem Znojmem. Odměnou vám budou nezapomenutelné zážitky a pocit, že jste něco dokázali!

 

Na zpřístupnění nových tras se ve Znojmě netrpělivě čekalo už od jara. A konečně se obyvatelé i návštěvníci města dočkali! Od 1. října jsou pro zvědavé a zvídavé lidi přichystány celkem 4 km nových tras, kam se doposud žádný návštěvník nedostal.

Otevření nových adrenalinových tras je reakcí města na stále stoupající poptávku turistů po nevšedních zážitcích. „Chceme proto využít tohoto trendu a nabídnout návštěvníkům adrenalinovou prohlídku znojemského podzemí," popsal starosta Vlastimil Gabrhel.

Nové trasy jsou celkem tři. Z důvodu bezpečnosti platí při návštěvě adrenalinového podzemí striktní provozní řád, který musel potvrdit Báňský úřad. Trasy jsou odstupňovány od nejsnazší, na kterou se mohou vydat i děti starší 12 let (vždy ale v doprovodu rodičů), až po nejnáročnější, jejíž prohlídka trvá cca 2:30 hod a je přístupná jen osobám straším 18 let. Před zakoupením vstupenky si každý návštěvník může v jednoduchých maketách vyzkoušet, zda je schopen vybranou trasu absolvovat. Důležité je také, aby člověk, který se pro některou z nových tras rozhodně, netrpěl klastrobobií.

„Místo poklidné procházky širokými pohodlnými chodbami se tak lidem otevře místy vskutku krkolomná cesta úzkými chodbami, vodou, blátem. Zdolávat musí kluzké hrbolaté schody, malými průlezkami se budou protahovat po čtyřech," nastínila mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková. Vše potmě, pouze s čelovou svítilnou a v ochranném oděvu.

Vzhledem k bezpečnosti návštěvníků je možné, aby se na nové trasy vydávaly jen malé skupinky (podle zvolené trasy se jedná o 5 – 10 osob). Je proto velmi vhodné, aby si návštěvníci vybranou prohlídku zarezervovali raději dopředu. Předejdou tak zklamání, že trasa již bude obsazena.