Milovníci vína z Prahy a okolí – tip pro vás!

www.znovin.cz

 

Podzim nás stále častěji zahání do tepla domova, ke kamnům, krbům, do pohodlných křesel. Láká zkrátka k lenošení. A se skleničkou dobrého vína se lenoší a odpočívá určitě příjemně.

 

Tradiční výrobce kvalitních moravských vín, firma Znovín Znojmo, a.s., připravila na podzim několik zajímavých akcí. Mnohé z nich se odehrávají na jižní Moravě a nejsou tak snadno dostupné pro každého zájemce. Někdo ale nerad cestuje, někdo prostě nemá v návalu práce čas a možnost na pár dní odjet za vínem. Pak tedy musí víno za ním! Proto Znovín, ve spolupráci s dalšími subjekty, připravil několik zajímavých akcí přímo v Praze. Na některé z nich je potřeba se dopředu přihlásit a zarezervovat si tak místo, na jiné je vstup volný.

 

Ozvěny putování po sklepích v Praze

 

Tato akce přímo navazuje na oblíbená Putování po archivních sklepích, která se odehrávají v měsíci listopadu na Znojemsku. Jejich specifikem je již tradičně možnost nákupu mladého vína, které běžný spotřebitel zná pod označením Svatomartinské. Milovníci vína se na něj každoročně těší a z regálů Znovínu toto víno mizí jak „horké housky u pekaře“.  Na své zákazníky z Prahy a okolí ale firma nezapomíná. Proto připravila několik ochutnávek s možností nákupu této podzimní pochoutky přímo v Praze, v Distribučním centru a vzorkové prodejně na Proutěné 408 (Praha 4).

 

·         Neřízené ochutnávky:

5. – 15. listopadu, vždy v úterý – pátek 15.00 – 19.00 hod. se koná neřízená ochutnávka, na kterou je vstup volný a bez přihlášení. Vítáni jsou všichni milovníci dobrého vína.

 

·         Řízené ochutnávky:

Pro ty, kdo si chtějí pochutnat a zároveň se o dobrém víně něco zajímavého dovědět, jsou připraveny dva termíny řízených ochutnávek, které proběhnou pod vedením pana Slámy, vinařského odborníka. Zájemci o tento způsob seznámení se s vínem se musí objednat na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 25. října. Termíny ochutnávek jsou 4. 11. a 18. 11. 2013 vždy od 19 hod.

 

Vítání mladých Svatomartinských vín na Vltavě

 

Kdo by chtěl uvítat Svatomartinské víno opravdu stylově a mít tak nezapomenutelný zážitek, při němž si přijdou na své všechny smysly, ten je srdečně zván na Vítání mladých Svatomartinských vín na Vltavě. Přesně 11. listopadu, na den svatého Martina, můžete plout po Vltavě na lodi Czechie, kochat se krásou Prahy, ochutnávat výborná vína a rozmazlovat své chuťové buňky nabízenými dobrotami. To vše za doprovodu cimbálové muziky. Bližší informace o plavbách s programem Vítání mladých Svatomartinských vín na Vltavě a objednávkový formulář najdete tady.

 

Ať už si vyberete kteroukoliv z nabízených akcí, určitě nebudete litovat. Trocha pohody, odpočinku a lenošení s dobrým vínkem by měla patřit k příjemnému prožití zachmuřených podzimních dnů. Udělejte si čas na sebe a na své blízké!