Tip na výlet: Sauna na Vltavě, aneb když o nápady není nouze!

Od dnešního odpoledne bude opět v provozu sauna na parníku na pražské Vltavě. Otevřena by měla mít až do dubna. Obyvatelé i návštěvníci Prahy si tak mohou po celou následující sezónu užívat saunování s výhledem na Hradčany. Organizátoři ze studia H3T si letos připravili i několik novinek. Zkrátka, máte se na co těšit! Vyzkoušejte!

 

Sauna je umístěna na parníku (A)void, který kotví u Rašínova nábřeží. Oproti loňskému roku připravili organizátoři akce několik novinek. Vít Šimek, jeden z pořadatelů, k tomu řekl: Sauna je nově asi dvakrát větší, připraven také bude sud s teplou vodou. Je to naše doplňková činnost, protože máme rádi saunování. Pokud bude zájem veřejnosti velký, rádi bychom v budoucnosti vybudovali na Vltavě i plnohodnotné říční lázně, jaké jsou v jiných evropských metropolích.“ V průběhu letošní sauny je v plánu dobudování venkovní sauny. Návštěvníci se tedy opravdu mají na co těšit.

 

Oficiální kapacita sauny je 20 osob, ale její organizátoři tvrdí, že se jich tam vejde i víc. Každopádně není na škodu si místo dopředu zarezervovat. Udělat to můžete třeba tady. Možnost on-line rezervace je také novinkou pro letošní sezónu.

 

Co všechno je součástí sauny?

 

·         společná finská sauna s kapacitou 20 osob a s výhledem na vedutu Prahy

·         relaxační prostory

·         venkovní sauna umístěná přímo na palubě

·         venkovní koupel, jak teplá tak studená

·         bezproblémový přístup do řeky

·         masáže

·         malý bar s občerstvením

·         sprchy

·         šatna

·         toalety budou umístěné na Náplavce v těsné blízkosti parníku

 

Otevřeno mají denně od 18:00 do 23:00 hod. Ručník a prostěradlo je možné si zapůjčit. V případě zájmu je možné zarezervovat si celou saunu jen pro soukromé využití.

 

Zdroj: laznenalodi.cz