Kam na výlet? Do pražské zoo! Uvidíte mládě tygra sumaterského!

Možná se potřebujete po vánočních svátcích plných dobrot a sladkostí trochu projít. Pak tu máme tip na malý výlet! Vydejte se do pražské zoo, určitě nebudete litovat!

 

Od 23. prosince je tam totiž k vidění pětiměsíční mládě tygra sumaterského. Právě den před Štědrým dnem se totiž pro návštěvníky znovu otevřel zrekonstruovaný Pavilon kočkovitých šelem a terárií. Byl poškozen po povodni a jeho opravu zbrzdilo právě narození malého tygříka. Vzhledem k tomu, že narození tygra sumaterského v zajetí je velkou raritou, rozhodlo vedení zoo o odložení oprav a tím pádem i o odložení znovuotevření pavilonu, aby mládě mělo v prvních měsících svého života dostatečný klid a pohodu.

 

Otevření opraveného Pavilonu kočkovitých šelem a terárií tak pražská zoo připravila pro své návštěvníky jako vánoční dárek.

 

Malý tygřík sumaterský se má čile k světu a pro návštěvníky bude jistě velkým magnetem. „Jde o samečka narozeného 28. července tygřici Surami. Pravděpodobně v důsledku stresu při povodních se o něj samice nestarala zcela uspokojivě a chovatelé jí proto museli od samotného počátku pomáhat. Kombinovaná péče tygřice a chovatelů zatím nebyla u tygrů sumaterských odzkoušena a její úspěch umocnil výjimečnost přírůstku,“ popisuje průběh vzácného odchovu ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

 

Kromě tygříka sumaterského se mohou návštěvníci těšit i na další obyvatele otevřeného Pavilonu kočkovitých šelem a terárií. K vidění je rodinka koček jaguarundi, které také odchovávají mládě, dále pak jedovatí hadi i hadi – škrtiči, unikátní terárium plazů střední Asie, levharti, lvice Aisha a další.

 

Všichni milovníci zvířat jsou do Zoo Praha srdečně zváni. Bližší podrobnosti o zoo, otevírací dobu, ceny vstupného apod. najdete zde.

 

Zdroj: zoopraha.cz