Kam v březnu na výlet? Za Julesem Vernem do Centra Černý Most!

V pražském Centru Černý Most můžete během měsíce března popustit uzdu své fantazie při návštěvě výstavy vynálezů Julese Verna. V ČR je taková výstava k vidění vůbec poprvé. Na prohlídku exponátů můžete jít zdarma od 1. do 31. března. Kromě toho si můžete vybrat některou z doplňkových akcí, které budou pro vás nachystány o víkendech.

 

Mladí čtenáři na celém světě dříve i nyní se zatajeným dechem prožívají při četbě knih Julese Verna mnohá dobrodružství. Někdy se nacházejí v ponorce nautilus a sledují život pod mořskou hladinou, jindy pozorují zemský povrch ze známého vznášedla Albatros. Knihy Julese Verna jsou plné technických zázraků i pokusů o posunutí lidských možností až na hranice zdánlivě nemožného. Knihy z pera známého francouzského spisovatele a geniálního zakladatele vědeckofantastické literatury Julese Verna nestárnou.

 

V Centru Černý Most jsou k vidění předměty, které jsou inspirovány díly Julese Verna. Předměty jsou zhotoveny jako 3D modely obřích rozměrů. Na výstavě nechybí:

 

·         ponorka Nautilus

·         létající balon

·         periskop

·         sloní povoz

·         vznášedlo Albatros

 

Zájemci se mohou vydat na Cestu do středu Země. K dispozici jim totiž na výstavě je obří model glóbu.

 

Během březnových víkendů bude připraven i velmi zajímavý doplňkový program. Zvídavé děti i jejich doprovod si mohou pod vedením zkušených profesorů Západočeské univerzity v Plzni vyzkoušet interaktivní fyzikální pokusy připravené společností ČEZ. Chybět nebudou ani zajímavé kvízy o ceny a hlavolamy různých stupňů obtížnosti.

 

V neděli 30. března se Centrum Černý Most s exkluzivní výstavou rozloučí. Při této příležitosti bude po celý den bohatý program, v němž si najde své každý návštěvník. Bavit vás bude bavit populární kouzelník Richard Nedvěd a tanečník Miroslav „Bruise“ Žilka, bronzový finalista soutěže Česko-Slovensko má talent 2013. Program bude moderovat Tomáš Kraus.

 

Zdroj: webové stránky Centra Černý Most