Ztracené malasijské letadlo hledá i speciální malá ponorka

Ztracené malasijské letadlo zaměstnává již měsíc pátrací týmy z několika zemí. Z hloubi Indického oceánu byly zachyceny signály, které by mohly pocházet z tzv. černých skříněk. Protože se letadlo nedaří nejít doposud běžnými metodami, vyrazí do hlubin Indického oceánu speciální ponorka bez posádky. Úkolem ponorky bude zjistit, zda zachycené signály opravdu vydávají právě černé skříňky ze zmizelého letadla. Informoval o tom šéf pátracích operací Australan Angus Houston.

 

Ponorka The Bluefin 21 bude vypuštěna z pátrací lodi Ocean Shield jakmile to bude možné. Pátrací tým je přesvědčen, že se mu podařilo stanovit přibližnou polohu černých skříněk s přesností na několik kilometrů. Úkolem malé ponorky teď bude vytvořit zvukovou mapu oblasti a odhalit tak, kde leží trosky letadla. Ani případné vytažení černých skříněk ale ještě neznamená, že bude možné v dohledné době vytáhnout vrak, který by se mohl nacházet až 4,5 kilometru pod hladinou moře.

 

Malasijský Boeing 777 zmizel 8. března 2014 cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu. Letadlo mělo na palubě 239 cestujících a členů posádky. Jeho zmizení vyvolalo velké dohady o příčinách zmizení. Ve hře byl únos, technická chyba i další možné příčiny. Na základě zmizení letadla se rozjela největší pátrací akce v letecké historii. Během vyšetřování došli odborníci k tomu, že stroj z doposud neznámých příčin změnil kurz, stočil se na jih a následně se zřítil do hlubin Indického oceánu. Nyní se pátrání přesunulo do oblasti, kde byly v posledních dnech 5x zachyceny akustické signály. Ty by mohly, podle informací odborníků, pocházet z černých skříněk zříceného letadla.

 

Černé skříňky se do letadel umísťují zpravidla ve dvojicích. Jedna z nich nahrává hlasovou konverzaci v pilotní kabině, druhá zapisuje letové údaje. Životnost baterií v černých skříňkách se odhaduje na zhruba 30 dní. U zříceného malasijského letadla tedy již baterie dosáhly své předpokládané životnosti.

 

Zdroj: ČTK