Autor bestselerů Jo Nesbo začal psát pod pseudonymem

www.idnes.cz

Norský spisovatel, vlastním jménem Jo Nesbo, se rozhodl vydat svoji další knihu pod pseudonymem Tom Johansen. Nesbo je v současnosti literární hvězda světového formátu. Na základě toho se rozhodl uprostřed kariéry začít vydávat knihy pod pseudonymem, čímž chce dokázat, že si lidé budou jeho knihy kupovat bez ohledu na jméno na obalu, ale z důvodu kvalitního obsadu. Nesbo není zdaleka prvním umělcem v historii, který se k tomuto překvapivému kroku uchýlil v době, kdy je na vrcholu.  Neznámějším případem v historii je Stephen King, který taktéž změnil jméno uprostřed kariéry. Hlavní a velmi důležitý rozdíl mezi těmito dvěma muži je v tom, že Stephen King svoji změnu jména tajil. Oproti tomu spisovatel Nesbo předem tuto skutečnost ohlásil veřejnosti.

První kniha pod jménem Tom Johansen ponese název Krev na sněhu, která bude v českém překladu na pultech knihkupectví za rok. Následovat bude Krev na sněhu 2 a do třetice všeho dobrého přichází Nesbo s nesmělým plánem vydat po těchto dvou knihách třetí knihu, která se bude jmenovat Únos a obětí se v ní stane samotný Tom Johansen. Tedy postava nesoucí jeho pseudonym, čímž se vše propojí.

Očekávání od první z řady plánovaných knih Krev na sněhu je velké. Tuto informaci potvrzuje i fakt, že společnost Warner Bros již koupila práva na tuto knihu. Podle oficiálních informací bude film podle literární předlohy produkovat Leonardo DiCaprio.